Gyurcsány és egyenes beszéd… Máriám, ne hagyj el!
A szemkilövető habzóborász ezúttal hazafiságáról vallott.
Egy neves amerikai konzervatív kutatóintézet szerint baloldali elfogultság jellemzi a Freedom House-t, azt a jogvédő civilszervezetet, amely „csak részben szabad országok” közé sorolta hazánkat.
A Freedom House nevű amerikai civilszervezet idei, éves jelentésében Magyarország a „csak részben szabad országok” közé lett sorolva – a szervezet A szabadság foka a világban című jelentésében most először szerepel hazánk ebben a kategóriában.
Nagy múltra tekinthet vissza a Freedom House, ugyanis az Eleanor Roosevelt és Wendell Willkie által alapított szervezet kétpárti összefogásból létrejött, a szabad világért küzdő, a 20. század nagy ideológiai harcaiban aktívan résztvevő vezető intézetté nőtte ki magát az évek során. Először a nácizmus, majd a totalitárius kommunizmus ellen küzdött és világított rá ezen ideológiák hibáira és borzalmaira.
A kommunizmus bukását követően, a kétpárti, független szervezet azonban a konzervatív értékek egyik ellenzőjévé vált és
A Heritage Foundation elemzése a Freedom House 2018-as és régebbi jelentései mentén vizsgálta a szervezet elfogultságát az Amerikai Egyesült Államokról, Nagy-Britanniáról, Izraelről, Dániáról és Lengyelországról írt elemzései mentén. A szintén nagy múltú amerikai konzervatív think tank úgy gondolja, hogy a Freedom House elfogult a vizsgált országok jobboldali kormányaival szemben és ezen elfogultság leginkább bizonyos közpolitikai témák mentén érhető tetten.
Az Egyesült Államokban komoly vádakkal illeti a Republikánus Pártot, mely a kutatóintézet szerint felelős a civil társadalom és a politikai jogok eróziójáért és azon törvényekért, melyek „elnyomják a szavazókat”. Emellett több, a Demokrata Párt szóhasználatával megegyező kifejezésekkel él és számos a demokratákat foglalkoztató témát tárgyal, talán túlzó részletességgel is, mint például a nők helyzetét, az abortuszhoz való hozzáférés jogát vagy éppen a bevándorlást.
Nagy-Britannia esetében nyilvános állásfoglalás figyelhető meg a Freedom House részéről a Brexitet illetően és a kutatóintézet szerint a kilépéspárti kampány elsődlegesen a bevándorlókra és az általuk okozott gazdasági problémákra összpontosult és szerintük ennek következtében nőtt a muszlimellenesség az országban. A Brexit fő témája azonban a brit demokrácia függetlensége volt a Heritage szerint és nem a bevándorlás általi gazdasági változások.
Lengyelországban kiemeli, hogy a hatalomra került jobboldali párt (Jog és Igazság) a „tradicionális katolikus értékek” és a nacionalizmus mellett áll és mindezt negatív szóhasználattal egyértelműen negatív kontextusba helyezve a lengyel kormányt.
Izraelt a civilszervezeteket korlátozó törvény miatt támadja.
A Heritage szerint a Freedom House jelentéseiben egyértelműen tetten érhető az elfogultság és kivehető, hogy a kutatóintézet a baloldali értékeket preferálja. Elemzésük konklúziójában éppen ezért kiemelik, hogy a Freedom House jelentéseit sem Amerikában, sem a világon máshol nem kell máshogy kezelni mint propagandát.